всі категорії

Новини

Головна>Новини

Новини

Принцип роботи магнітного насоса

Час: 2021-05-11 Переглядів: 8

Магнітний насос складається з трьох частин: насоса, магнітного приводу та двигуна. Ключовий компонент магнітного приводу складається із зовнішнього магнітного ротора, внутрішнього магнітного ротора та немагнітної ізолюючої втулки. Коли двигун приводить зовнішній магнітний ротор в обертання, магнітне поле може проникати через повітряний зазор та немагнітні матеріали, а внутрішній магнітний ротор, приєднаний до робочого колеса, приводити в синхронне обертання, здійснювати безконтактну передачу потужності та перетворювати динамічну ущільнення в статичне ущільнення. Оскільки вал насоса та внутрішній магнітний ротор повністю закриті корпусом насоса та ізолюючою втулкою, проблема "запуску, випромінювання, капання та витоку" повністю вирішена, а витік легкозаймистих, вибухонебезпечних, токсичних та шкідливих середовищ у нафтопереробна та хімічна промисловість через ущільнення насоса виключається. Потенційні загрози безпеці ефективно забезпечують фізичне та психічне здоров’я та безпечне виробництво працівників.

1. Принцип роботи магнітного насоса
N пар магнітів (n - парне число) зібрані на внутрішньому та зовнішньому магнітних роторах магнітного приводу в регулярному розташуванні, так що частини магніту утворюють між собою цілісну пов'язану магнітну систему. Коли внутрішній і зовнішній магнітні полюси протилежні один одному, тобто кут переміщення між двома магнітними полюсами Φ = 0, магнітна енергія магнітної системи в цей час найнижча; коли магнітні полюси обертаються до того самого полюса, кут переміщення між двома магнітними полюсами Φ = 2π / n, магнітна енергія магнітної системи в цей час максимальна. Після видалення зовнішньої сили, оскільки магнітні полюси магнітної системи відштовхують один одного, магнітна сила відновить магніт до найнижчого магнітного енергетичного стану. Потім магніти рухаються, приводячи магнітний ротор в обертання.

2. Структурні особливості
1. Постійний магніт
Постійні магніти, виготовлені з рідкісноземельних постійних магнітних матеріалів, мають широкий діапазон робочих температур (-45-400 ° C), високу примусову здатність і хорошу анізотропію в напрямку магнітного поля. Розмагнічування не відбудеться, коли ті самі полюси знаходяться близько. Це хороше джерело магнітного поля.
2. Ізолююча гільза
Коли використовується металева ізолююча втулка, ізолююча втулка перебуває в синусоїдальному змінному магнітному полі, а в перерізі, перпендикулярному напрямку магнітної силової лінії, індукується вихровий струм, який перетворюється в тепло. Вираз вихрового струму: де Пе-вихровий струм; K-константа; n-номінальна частота обертання насоса; Т-магнітний крутний момент передачі; F-тиск в проставці; D-внутрішній діаметр розпірки; опір матеріалу; -матеріал Міцність на розрив. Коли насос розроблений, n і T задаються умовами роботи. Зменшення вихрового струму можна розглядати лише з аспектів F, D тощо. Ізоляційна втулка виготовлена ​​з неметалевих матеріалів з високим опором та високою міцністю, що дуже ефективно зменшує вихровий струм.

3. Контроль витрати охолоджуючого мастила
Коли працює магнітний насос, для промивання та охолодження зони кільцевого зазору між внутрішнім магнітним ротором та ізолюючою гільзою та парою тертя ковзаючого підшипника потрібно використовувати невелику кількість рідини. Витрата теплоносія зазвичай становить 2% -3% від проектної витрати насоса. Область затрубного простору між внутрішнім магнітним ротором та ізолюючою гільзою генерує високу температуру через вихрові струми. Коли мастила для охолодження недостатньо або промивний отвір не є рівним або заблокованим, температура середовища буде вище робочої температури постійного магніту, а внутрішній магнітний ротор поступово втратить свій магнетизм і магнітний привід вийде з ладу. Коли середовищем є вода або рідина на водній основі, підвищення температури в області кільця може підтримуватися на рівні 3-5 ° C; коли середовищем є вуглеводень або нафта, підвищення температури в області кільця може підтримуватися на рівні 5-8 ° C.

4. Підшипник ковзання
Матеріалами підшипників ковзання магнітних насосів є просочений графіт, заповнений політетрафторетиленом, інженерна кераміка тощо. Оскільки технічна кераміка має хорошу термостійкість, корозійну стійкість і стійкість до тертя, підшипники ковзання магнітних насосів в основному виготовляються з інженерної кераміки. Оскільки інженерна кераміка дуже крихка і має малий коефіцієнт розширення, зазор підшипника не повинен бути занадто малим, щоб уникнути аварій на повішенні вала.
Оскільки підшипник ковзання магнітного насоса змащується транспортованим середовищем, для виготовлення підшипників відповідно до різних середовищ та умов експлуатації слід використовувати різні матеріали.

5. Захисні заходи
Коли ведена частина магнітного приводу працює під перевантаженням або застряє ротор, основні та ведені частини магнітного приводу автоматично зісковзують для захисту насоса. У цей час постійний магніт на магнітному приводі буде спричиняти вихрові втрати та магнітні втрати під дією змінного магнітного поля активного ротора, що призведе до того, що температура постійного магніту підніметься, а магнітний привід зісковзне і вийде з ладу .
По-третє, переваги магнітного насоса
У порівнянні з відцентровими насосами, які використовують механічні ущільнювачі або сальникові ущільнення, магнітні насоси мають наступні переваги.
1. Вал насоса переходить із динамічного ущільнення на закрите статичне ущільнення, повністю уникаючи витоку середовища.
2. Відпадає потреба у незалежній мастильній та охолоджувальній воді, що зменшує споживання енергії.
3. Від передачі зчеплення до синхронного опору немає контакту та тертя. Він має низьке енергоспоживання, високу ефективність та має ефект демпфування та зменшення вібрації, що зменшує вплив вібрації двигуна на магнітний насос та вплив на двигун, коли в насосі виникає кавітаційна вібрація.
4. При перевантаженні внутрішній та зовнішній магнітні ротори відносно ковзають, що захищає двигун та насос.
По-четверте, запобіжні заходи
1. Запобігання потраплянню частинок
(1) Феромагнітні домішки та частинки не мають права потрапляти в привід магнітного насоса та пари тертя підшипників.
(2) Після транспортування середовища, яке легко кристалізується або випаде в осад, вчасно промийте його (залийте чисту воду в порожнину насоса після зупинки насоса та злийте через 1 хв роботи), щоб забезпечити термін служби підшипника ковзання .
(3) Під час транспортування середовища, що містить тверді частинки, його слід фільтрувати на вході в проточну трубу насоса.
2. Запобігання розмагнічування
(1) Крутний момент магнітного насоса не може бути надто малим.
(2) Він повинен експлуатуватися в зазначених температурних умовах, а середня температура суворо заборонена перевищувати стандарт. На зовнішній поверхні ізоляційної втулки магнітного насоса може бути встановлений датчик температури платинового опору для виявлення підвищення температури в області затрубного простору, щоб він міг спрацьовувати або відключатися, коли температура перевищує граничну.
3. Запобігання сухому тертю
(1) Холостий хід категорично заборонено.
(2) Категорично заборонено евакуювати середовище.
(3) При закритому вихідному клапані насос не повинен працювати безперервно більше 2 хвилин, щоб запобігти перегріванню та виходу з ладу магнітного приводу.