всі категорії

Новини

Головна>Новини

Новини

Принцип роботи магнітного насоса

Час: 2021-05-11 Переглядів: 224

Магнітний насос складається з трьох частин: насоса, магнітного приводу та двигуна. Ключовий компонент магнітного приводу складається із зовнішнього магнітного ротора, внутрішнього магнітного ротора та немагнітної ізоляційної втулки. Коли двигун приводить в обертання зовнішній магнітний ротор, магнітне поле може проникати через повітряний зазор і немагнітні матеріали та змушувати внутрішній магнітний ротор, з’єднаний із робочим колесом, обертатися синхронно, реалізувати безконтактну передачу енергії та перетворити динамічний ущільнення в статичне ущільнення. Оскільки вал насоса та внутрішній магнітний ротор повністю закриті корпусом насоса та ізоляційною втулкою, проблема «бігу, виділення, капання та витоку» повністю вирішена, а також витоку легкозаймистих, вибухонебезпечних, токсичних та шкідливих середовищ у нафтопереробна та хімічна промисловість через ущільнення насоса усувається. Потенційні загрози безпеці ефективно забезпечують фізичне та психічне здоров’я та безпечне виробництво працівників.

1. Принцип роботи магнітного насоса
N пар магнітів (n — парне число) зібрано на внутрішньому та зовнішньому магнітних роторах магнітного приводу в правильному розташуванні, так що частини магніту утворюють повну пов’язану магнітну систему одна з одною. Коли внутрішній і зовнішній магнітні полюси протилежні один одному, тобто кут зміщення між двома магнітними полюсами Φ=0, магнітна енергія магнітної системи в цей час є найменшою; коли магнітні полюси обертаються до одного полюса, кут зміщення між двома магнітними полюсами Φ=2π /n, магнітна енергія магнітної системи в цей момент максимальна. Після усунення зовнішньої сили, оскільки магнітні полюси магнітної системи відштовхуються один від одного, магнітна сила відновить магніт до найнижчого стану магнітної енергії. Потім магніти рухаються, приводячи в обертання магнітний ротор.

2. Конструктивні особливості
1. Постійний магніт
Постійні магніти з рідкоземельних постійних магнітних матеріалів мають широкий діапазон робочих температур (-45-400°С), високу коерцитивну силу і хорошу анізотропію в напрямку магнітного поля. Розмагнічування не відбудеться, коли однакові полюси близькі. Це хороше джерело магнітного поля.
2. Ізоляційна гільза
Коли використовується металева ізолююча втулка, ізолююча втулка знаходиться в синусоїдальному змінному магнітному полі, і вихровий струм індукується в поперечному перерізі, перпендикулярному напрямку лінії магнітної сили, і перетворюється на тепло. Вираз вихрового струму: де Пе-вихровий струм; К-константа; n-номінальна швидкість насоса; Т-магнітний момент передачі; F-тиск в прокладці; D-внутрішній діаметр розпірки; питомий опір матеріалу;-матеріал Міцність на розрив. Коли насос розроблений, n і T задані робочими умовами. Зменшити вихровий струм можна тільки з точки зору F, D і так далі. Ізоляційна втулка виготовлена ​​з неметалічних матеріалів з високим питомим опором і високою міцністю, що дуже ефективно зменшує вихрові струми.

3. Контроль витрати охолоджувально-мастильного матеріалу
Під час роботи магнітного насоса необхідно використовувати невелику кількість рідини для промивання та охолодження кільцевого зазору між внутрішнім магнітним ротором та ізолюючою втулкою та парою тертя підшипника ковзання. Витрата теплоносія зазвичай становить 2%-3% від проектної витрати насоса. Область кільця між внутрішнім магнітним ротором і ізолюючою втулкою генерує високу температуру через вихрові струми. Коли охолоджуючої мастила недостатньо або промивний отвір нерівний або заблокований, температура середовища буде вищою за робочу температуру постійного магніту, і внутрішній магнітний ротор поступово втрачає свій магнетизм, і магнітний привід вийде з ладу. Коли середовищем є вода або рідина на водній основі, підвищення температури в зоні кільця можна підтримувати на рівні 3-5°C; коли середовищем є вуглеводень або нафта, підвищення температури в затрубному просторі може підтримуватися на рівні 5-8°C.

4. Підшипник ковзання
Матеріалами підшипників ковзання магнітних насосів є просочений графіт, наповнений політетрафторетиленом, інженерна кераміка тощо. Оскільки інженерна кераміка має гарну термостійкість, стійкість до корозії та тертя, підшипники ковзання магнітних насосів переважно виготовляються з інженерної кераміки. Оскільки інженерна кераміка дуже крихка і має невеликий коефіцієнт розширення, зазор підшипника не повинен бути занадто малим, щоб уникнути нещасних випадків, пов’язаних із зависанням вала.
Оскільки підшипник ковзання магнітного насоса змащується середовищем, що транспортується, для виготовлення підшипників слід використовувати різні матеріали відповідно до різних середовищ і умов експлуатації.

5. Захисні заходи
Коли ведена частина магнітного приводу працює під перевантаженням або ротор застряг, основна та ведена частини магнітного приводу автоматично вислизають, щоб захистити насос. У цей час постійний магніт на магнітному приводі викличе вихрові втрати та магнітні втрати під дією змінного магнітного поля активного ротора, що призведе до підвищення температури постійного магніту та ковзання та виходу магнітного приводу .
По-третє, переваги магнітного насоса
Порівняно з відцентровими насосами, які використовують механічні ущільнення або сальникові ущільнення, магнітні насоси мають такі переваги.
1. Вал насоса змінюється з динамічного ущільнення на закрите статичне ущільнення, повністю уникаючи витоку середовища.
2. Відсутня необхідність самостійного змащення та охолодження води, що зменшує споживання енергії.
3. Від передачі зчеплення до синхронного опору немає контакту та тертя. Він має низьке енергоспоживання, високу ефективність і має ефект амортизації та зменшення вібрації, що зменшує вплив вібрації двигуна на магнітний насос і вплив на двигун, коли в насосі виникає кавітаційна вібрація.
4. При перевантаженні внутрішній і зовнішній магнітні ротори ковзають відносно, що захищає двигун і насос.
По-четверте, заходи безпеки при експлуатації
1. Запобігайте проникненню частинок
(1) Феромагнітні домішки та частки не можуть потрапляти в магнітний привід насоса та пари тертя підшипників.
(2) Після транспортування середовища, яке легко кристалізується або осаджується, вчасно промийте його (залийте чисту воду в порожнину насоса після зупинки насоса та злийте її через 1 хв роботи), щоб забезпечити термін служби підшипника ковзання. .
(3) Під час транспортування середовища, що містить тверді частки, його слід фільтрувати на вході в трубу подачі насоса.
2. Запобігання розмагнічування
(1) Крутний момент магнітного насоса не може бути розроблений занадто малим.
(2) Він повинен працювати за вказаних температурних умов, і температура середовища суворо забороняється перевищувати стандарт. На зовнішню поверхню магнітної ізоляційної втулки насоса можна встановити платиновий температурний датчик опору для виявлення підвищення температури в зоні кільця, щоб він міг подавати сигнал або вимикатися, коли температура перевищує межу.
3. Запобігайте сухому тертю
(1) Холостий хід суворо заборонений.
(2) Суворо заборонено евакуювати середовище.
(3) При закритому випускному клапані насос не повинен працювати безперервно більше 2 хвилин, щоб запобігти перегріву та виходу з ладу магнітного приводу.